Het menselijk lichaam blijft een fascinerend iets. Hoewel de één gelooft in een groter doel op aarde, geloof ik (heel onromantisch) dat ons lichaam slechts het vervoersmiddel van onze genen is. Wij als individu doen er niet toe, de mens als soort is het belangrijkst.
Ik geloof in evolutie
Waar ik ook in geloof, is evolutie. Darwin’s evolutietheorie wordt door veel mensen als meest elegante theorie ooit genoemd en daar kan ik het alleen maar mee eens zijn. Elke soort is constant in verandering en dat betekent ook dat mensen er in de loop der jaren anders uit gaan zien.
De vraag is natuurlijk: hoe gaan we eruit zien? Dat is natuurlijk nooit met zekerheid te zeggen. Evolutie heeft alles te maken met hoe een soort (of een deel van een soort) zich aanpast op zijn omgeving. Deze omgeving voorspellen is moeilijk en daardoor ook onze genetische veranderingen. Een andere bijkomstigheid: het gebeurt niet in tien, twintig of zelfs honderd jaar. Evolutie kost duizenden, tienduizenden jaren. Jammer dat wij er zelf weinig van meekrijgen dus!
Hoe gaan wij eruit zien?
Toch worden er door wetenschappers wel voorspellingen gedaan. Ook over lichaamsdelen die we over duizenden jaren mogelijk niet meer hebben. Lees mee!
1. Lichaamshaar
2. Bijholten
3. Oorspieren
4. Verstandskies
5. Halsrib
6. Lange handpalmspier
7. Tepels bij mannen
8. Haaroprichter spier
9. Blindedarm
10. Dertiende rib
11. Stuitbeen
12. Derde ooglid
13. Knobbeltje van Darwin
14. Subclavius spier
15. Tenen
Hoe dat precies zit? Dat bekijk je in deze video van Bright Side!
Waar geloof jij in?
Geloof jij in evolutie? Of geloof je misschien in God? Of misschien wel in allebei of iets heel anders?
Romaisa -
Masshallah AYESHA